dober

Všichni to Z Na J

12. prosince 2010 v 12:09 | Lomi
Byl bych rád, kdybychom automaticky i na stěně prováděli vzájemnou partnerskou kontrolu. Tím nemyslím kdo, s kým, kde a co, ale na čem lezu a zbytek už je na obrázku od singinu.

Kamery jsou všude aneb videa našich lezců

11. března 2010 v 21:55 | Lomi
Kdo se chce podělit o své lezecké video z youtube, tak tady v komentářích má příležitost :-)

Lavinový kurz - druhá část

30. ledna 2010 v 8:43 | Žaba
"...
bude mít ještě další pokračování jelikož došlo k menšímu nedorozumění a nestihli jsme toho tolik, kolik bylo v plánu a myslím, že ten kdo nebyl, teď ty znalosti celkem rychle dožene. Takže si máme vybrat z termínu 20.2. nebo 27.2. a bude teda ještě další lavinový kurz, kde budeme probírat: jak určit lavinový svah, jak změřit sklon svahu - no prostě ještě spoustu zajímavých věcí. Pokud se bude chtít ještě někdo přidat, tak nebude určitě problém jelikož tam i k našemu údivu nebyl nikdo jiný než naše osádka z Javora+Aleš a Janja."

Lavinový kurz - část 2

Vzhledem k rozsáhlému tématu jakým bezesporu lavinové nebezpečí je se v první části lavinového kurzu nestihlo říct vše podstatné a proto se pořádá druhá část, ve které se naučíme jak určit lavinový svah, určit sklon svahu a ještě spoustu užitečných věcí které jistě využije každý z nás při toulkách horami jižních i severních strání. V první části jsme se především naučili ovládat a používat lavinové vyhledávače + jsme dozvěděli spoustu užitečných informací... Tato činnost je však především o praxi a ta bude probíhat především nyní v části druhé. Tak se nebojte přihlásit! Aleš s Janjou nám dali vybrat ze dvou termínů a to: 20.2. nebo 27.2.
Prosím, do komentářů napiš jméno a termín, který ti vyhovuje. Podle toho se pak rozhodneme. Odvoz zatím neřeš, ten se vyladí až pár dní před odjezdem podle počtu zájemců.

Lavinový kurz

12. ledna 2010 v 20:23
Ahoj Lomi a všichni javorničáci...

chceme vás pozvat na lavinový kurz který pořádáme pro svoje členy i širokou veřejnost. (Podrobnosti jsou v článku.) Rádi vás zase uvidíme. Jak se rozhodnete tak mi dejte vědět, ať s vámi počítám.

Zatím ahoj Alda

Zajímavé odkazy na lezecká videa

19. listopadu 2009 v 20:22 | Lomi
Vždycky se tady někde u akcí objeví v komentářích odkaz na nějaké zajímavosti a pak zmizí se smazaným článkem. Je škoda ho dát do smetí, když ještě může někoho potěšit ;-)

Zajímavé odkazy na lezeckou literaturu

19. listopadu 2009 v 20:19 | Lomi
Vždycky se tady někde u akcí objeví v komentářích odkaz na nějaké zajímavosti. Je škoda ho dát do smetí ;-) Třeba tady někoho potěší nebo pomůže.

JollyPower - metodická videa

9. listopadu 2009 v 23:24 | Lomi
Máme tady další metodický materiál z Pavlovy zásoby. Na stránce www.jollypower.com si vpravé horní části lze vybrat Exercises Archive a pak už jen zkoušet a zkoušet a zkoušet různé lezecké techniky.

Trénink sportovního lezce...

21. října 2009 v 16:48 | Lomi na Pavlův popud
Bavili jsme se o technice, tréninku a stravě. Na tento popud mi Pavel z Jeseníku poslal níže uvedené materiály. Třeba se budou hodit i Tobě!
Lomi

Na blog do komentáře na lezení na teď v pátek jsem poslal nějaké odkazy na tréning. S odkazem na Tréning sportovního lezce v pdf.

Tady jsou ty odkazy ještě jednou:
pdf kniha: http://uloz.to/1167799/treninksportovniholezce.pdf
a internetové stránky: http://atlas.opava.cz/old/index.php?page=trening&id=5

měj se. Čau Pavel z Jeseníku .-)

Příručka první pomoci

23. května 2009 v 22:38 | Wenca
Přidávam odkaz na elektronickou přiručku prvni pomoci.
Tak VŠICHNI povinně nastudovat, ať přežijem naše lezeni (má to 37 stránek tak to snad zvládnete za pár večeru přečíst).

Dojmy z druhé části horovýcviku

18. května 2009 v 16:29 | JJ
Tak a je to za námi…Nebo ne?
Ani očko nenasadíš :-)
16. - 17. 5. jsme dovršili naše druhé kolo horovýcviku. Počasí vyhrožovalo, ale na konec to vůbec nebylo tak zlé; bližší info o počasí u Žaby (má na to talent) :-) Vyjížděli jsme od kostela v sobotu ráno téměř v plné sestavě…

Štandování...Jak to vlastně dopadlo??

27. dubna 2009 v 11:26 | JJ
No jak jinak než dobře... Všichni to zvládli bez úrazu a na jedničku s hvězdičkou. Lezlo se v týmech po dvou: Lomi s Adamem.V, Štěpán s Frantou, Mira s Hani a Wenca s Adamem. Ráda bych vám prozradila, který z týmů měl nejlepší čas, ale řekla bych, že stopky to po pár chvílých vzdaly nebo to vzdaly až po tom co Lomiho potrápily šplhací lana?! A tak není vítěz není poražený Každý si to zkusil a mohl posoudit, kde má na vrch a kde musí přidat a kdo to si to nestihl vyzkoušet tentokrát zkusí si to jindy......
Každopádně děkujeme za parádní nápad a jeho vypilování. Fotky z této akcičky budou v brzké době na rajčeti, tak hledejte. Přeji příjemný týden!

J.

Dojmy z první části horovýcviku

22. dubna 2009 v 23:51 | JankaJ.

O víkendu 18. - 19. 4. 09 jsme se zúčastnili Horolezeckého výcviku na Čertových kamenech v Jeseníku. Sešli jsme se v docela hojném počtu 12 účastníků pod vedením JJ. (ne Janči Jedličkové, ale Janise Janíčka)

Horovýcvik 18. a 19.4. (díl 1./2) - aktualizace ze dne 16.4.

11. dubna 2009 v 13:19 | Lomi

První část našeho malého horovýcviku bude probíhat za každého počasí o víkendu 18. a 19. dubna. Ve středu proběhla schůzka s naším instruktorem. Oproti plánu to bude J.J. Čas a místo odjezdu sdělím zájemcům na osobní dotaz.
 
 

Reklama